A&M / Příslušenství

Zobrazuji všech 11 výsledků

Elektrická kamna Harvia Vega BC90 8kW

11 941  Nejnižší cena 30 dní před akcí 11 941 

Elektrická kamna Harvia Vega BC90E 8kW

26 690  Nejnižší cena 30 dní před akcí 26 690 

Elektrická kamna Harvia Cilindro PC90 9kW

16 857  Nejnižší cena 30 dní před akcí 16 857 

Elektrická kamna Huum Drop s ovladačem WiFi 9kW

51 273  Nejnižší cena 30 dní před akcí 51 273 

Kamna na dřevo Harvia M3SL 16,5kW

35 119  Nejnižší cena 30 dní před akcí 35 119 

Cozy 12-o Net

37 219  Nejnižší cena 30 dní před akcí 37 219 

Cozy 12TW

40 028  Nejnižší cena 30 dní před akcí 40 028 

Jak vybrat ideální saunová kamna?

Saunu si bezesporu spojujeme především s možností relaxovat a ozdravně působit na naše tělo. Jsou to však právě kamna, která jsou jejich skutečným srdcem a umožňují nám to vše zažít. Proto je jeho pečlivý výběr klíčový, abychom zajistili, že sezení strávená v ní budou pro nás dokonalá. Jak tedy vybrat kamna do sauny? Čím je dobré se při tom řídit?

Komfort při používání s elektrickými kamny

Technologie se neustále vyvíjí úžasným tempem a nabízí nám stále nové a nové možnosti. Nejen, že mohou zatraktivnit základní činnosti, ale mohou je pro nás navíc učinit mnohem méně náročnými. Nejinak je tomu i v případě saunových kamen. Jejich výběrem si můžeme být jisti, že příprava místnosti pro naše sezení bude mnohem komfortnější. Klasické přikládání dříví do kamen pak nahradíme volbou vhodného nastavení, odpovídajícího našim preferencím. Tak je tomu například v případě modelu kamen VEGA BC90E nebo také CILINDRO PC90. Jednoduchost jejich použití začíná již ve fázi montáže. Výrobci, kteří navrhují elektrické pece, se snaží, aby i samotná instalace byla provedena úspěšně, rychle a bez problémů.

Když navíc nemáme mnoho zkušeností se saunováním, jsou opravdu dobrou volbou. Při používání jsou totiž bezpečná, vzhledem k omezené možnosti případného popálení.

 

Jedinečná atmosféra kamen na dřevo

Inovace a modernost nám samozřejmě pomáhají usnadnit používání sauny. Nicméně na druhou stranu klasické modely saunových kamen mají stále obrovské množství obdivovatelů. Hlavní vlastností, která přitahuje tolik osob, je vytápění místnosti přikládáním palivového dřeva do kamen. I když se tato činnost může zdát zdlouhavá a náročná, výsledný efekt bezesporu stojí za to. Tradiční způsob vytápění sauny je skutečným receptem, jak se v ní cítit ještě komfortněji. Je to mimo jiné proto, že tento způsob je pro nás přirozenější, čímž vzniká hřejivá atmosféra. Ke klimatu navíc přispívá i aroma hořícího dřeva. Získáme tak příležitost neustále přidávat novinky do našich saunových sezení pomocí různých druhů dřeva. Saunová kamna na dřevo zahrnují mimo jiné modely Harvia: M3 a M3 SL.

 

Přizpůsobení kamen velikosti sauny

Klíčovým faktorem, kterému bychom měli věnovat pozornost při výběru kamen, je velikost naší sauny. Jejich přizpůsobení je důležité, jelikož významně ovlivňuje, jak mohou naše sezení probíhat. Pro střední a menší velikosti, tj. v rozmezí 6 m3 - 14 m3, bude u elektrických kamen výkon kolem 9 kW zcela postačovat. Modely na dříví by však měly být schopny generovat asi 16,5 kW.

Luxus nebo minimalismus – estetika saunových kamen

Kromě praktických vlastností saunových kamen se vyplatí věnovat pozornost i tomu, zda nám vyhovuje estetika daného modelu. Každý má svůj vkus. Někomu se více líbí minimalismus, jiný chce propašovat elegantní styl. Je dobré se na to zaměřit při výběru kamen. Jejich podstatná část totiž zůstane na očích. Ovlivňuje tak konečný vzhled naší sauny uvnitř. Pokud preferujeme decentní a nenápadný vzhled, Harvia M3 nebo Harvia M3 SL budou vynikající volbou. Pokud však dáváme přednost elegantnímu vzhledu, mnohem lepším rozhodnutím bude zvolit mimo jiné CILINDRO PC90 nebo VEGA BC90E.

Správná volba saunových kamen je neocenitelná z hlediska vsněných sezení a příležitostí k relaxaci. Nicméně s ohledem na daná kritéria to nemusí být tak těžké.